Automobilių plovimo patarimai

Automobilių plovimo patarimai

Kodėl reikia plauti automobilį?

Automobilio plovimas sumažina senėjimą ir gedimą, išlaiko transporto priemonės būklę ir vertę.

Automobilio plovimas – tai ne tik nešvarumų pašalinimas! Nešvarumai pritraukia daugiau kenksmingų cheminių medžiagų, kurios gali pagreitinti dažų, apdailos ir daugelio kitų automobilio dalių gedimą. Norint išlaikyti gerą automobilio būklę, būtinas reguliarus plovimas. Siekiant sumažinti nešvarumų kaupimąsi ir palengvinti kasdienę priežiūrą, galima ne tik valyti, bet ir imtis įvairių kitų prevencinių priemonių.

Kada yra geriausias laikas plauti automobilį?

Vėsu, debesuota ir ramu!

Automobilį geriausia plauti ne per karštą dieną, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ir vengiant vėjuotų sąlygų. Jei automobilio kėbulas karštas, šampūnas gali greitai išdžiūti ir palikti dėmes. Bet kuriuo atveju, prieš pereidami prie kitos, būtinai nuplaukite kiekvieną dalį, kad šampūnas neišdžiūtų ant paviršiaus. Karštos sąlygos taip pat gali sukelti vaškavimo ir dangų nelygumus. Vėjo sąlygomis plovimo metu ant dažų gali patekti smėlis ir dulkės, todėl sausinant automobilį gali atsirasti įbrėžimų.

Automobilių plovimo procesas

Plaukite iš viršaus į apačią!

Po plovimo turite praskalauti kiekvieną dalį. Nėra prasmės plauti gaubtą, jei po to nuplaunate nešvarumus nuo stogo virš jo! Taigi plaukite tokia tvarka: stogas, langai, priekis, galas, šonai, buferiai, padangos. Tačiau tais atvejais, kai ratai ir padangos yra labai nešvarūs, patartina pirmiausia plauti juos, kad nešvarumai nepatektų ant kitų dalių.

Kaip išsirinkti automobilio plovimo priemones

3 pagrindiniai elementai: automobilio šampūnas, kempinė ir rankšluostis.

Šampūnas automobiliui

Yra daugybė šampūnų tipų, įskaitant vaškavimo šampūnus, dėmes šalinančius šampūnus ir net įbrėžimus šalinančius šampūnus. Įsitikinkite, kad pasirinktas šampūnas yra suderinamas su jūsų automobilio spalva.

Kempinė

Galite naudoti kempinę, pritvirtintą prie automobilio šampūno, tačiau plaunant padangas ir ratus geriau naudoti atskirą kempinę, nes jei naudosite padangų ir ratų plovimui skirtą kempinę automobilio kėbulo plovimui, ji subraižys kėbulą. Kempinė su rankena padės išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas, o rankos bus švarios.

Rankšluostis

Galite naudoti senus rankšluosčius, nes jie sugeria daugiau vandens nei nauji. Sponge tipo rankšluosčiai, vadinami sintetinėmis zomšomis, ir itin sugeriantys mikropluošto rankšluosčiai gali sugerti daug kartų daugiau vandens nei įprasti rankšluosčiai, o tai leidžia greitai nusausinti. Be to, nepažeidžia paviršių, nes nereikia daug kartų šluostyti.

Kuo skiriasi vaškas ir polimerinė danga?

Didžiausias skirtumas yra patvarumas

Grynas vaškas išsilaiko tik maždaug vieną mėnesį, o polimerinės dangos (taip pat žinomos kaip sandarikliai) – mažiausiai tris mėnesius. Tačiau daugelis žmonių renkasi gilų, sodrų vaško blizgesį. Yra įvairių rūšių vaško, daugiausia dėmesio skiriant skirtingoms savybėms ir poveikiui.

Buvo sukurti naujesni „hibridiniai“ vaškai, kurie išsilaiko labai ilgai, ir naujesni sandarikliai, galintys išgauti didelį blizgesį. Raskite produktą, kuris jums patinka ir atitinka jūsų poreikius.

Automobilių plovimo žodynas

Atsparumo vandeniui lygiai

Vaškai ir dangos gali turėti labai skirtingą vandens atstūmimo lygį, dar žinomą kaip hidrofobiškumas.

  • Hidrofobinis (karoliukai) – vandens lašai atsimuša tiesiai nuo paviršiaus.
  • Repelentas (paklodė) – vanduo nuslysta ir sklandžiai nuteka.
  • Hidrofilinis – vanduo lieka paviršiuje kaip plėvelė.

Mineralinės nuosėdos ir vandens dėmės

Lietaus vandeniui ar vandentiekio vandeniui išgaravus nuo paviršiaus, ištirpę teršalai ir mineralai lieka po savęs ir susidaro mineralų nuosėdos. Vandens dėmės iš tikrųjų yra žala paviršiui, nes lašeliai padidina saulės šviesą ir sukelia nuolatinę žalą. Štai kodėl taip svarbu visada tinkamai nusausinti transporto priemonę.

Kas yra stiklo danga?

Būtinas daiktas, skirtas pagerinti matomumą vairuojant lietingą dieną.

Stiklo danga atstumia lietų nuo priekinio stiklo, pagerindama matomumą vairuojant lietingą dieną.

Poveikį ypač galite pajusti važiuodami sutemus.

Kodėl stiklo danga pagerina matomumą lietingą dieną?

Stiklas gali atrodyti lygus, tačiau iš tikrųjų tai grubus paviršius, kuris traukia vandenį, todėl ant jo nukritę lietaus lašai pasiskirsto netolygiai ir iškreipia šviesą iš už stiklo.

Stiklo dangos gali padengti paviršių lygiu vandenį atstumiančių molekulių sluoksniu, dėl kurių vanduo susisuka į lašelius, kuriuos vėjas greitai nupučia.

Rekomenduojami produktai automobilių priežiūrai

Pirkinių krepšelis
Į viršų